CHs byAnnie

Novinky

20.1.2019 Máme březí samičky a čekáme na miminka a modlíme se aby další porody proběhly dobře.

 

Za týden by k nám měla přicestovat merino samička Nugetka Budulínek.

 

 

17.1.2019 Tento rok nezačal dobře, dnes porodila Polárka nickola tři mrtvé miminka a jelikož porod byl velmi komlikovaný tak k večeru uhynula. Bude nám moc chybět

 

21.10.2018 jsme se poprvé zúčastnili mezinárodní výstavy v polsku.Vezli jsme vystavovat pouze jedno morče-samce,merina typika de Grande.Typik se krásně umístil,vyhrál 1.BOG merino,BIS baby a 2.Best of Best !!!

19.10.2018 máme první skinny miminka,samička Venezuela porodila čtyři mimča,dva samečky a dvě samičky :-).

 

13.10.2018 poprvé jsme pořádali výstavu v našem městě. Bylo to náročné, ale zároveň moc pěkné. Na morčátka se přišlo podívat spousta lidí,mnozí si domů odnesli svého nového kamaráda:-) . více o výstavě si můžete přečíst zde: 

http://eorlova.cz/2018/10/14/v-orlove-se-konala-vystava-morcat/

 

30.9.2018 probíhají přípravy na 1.Moravskoslezskou DUO výstavu ,kterou pořádá naše CHS v orlové.moc se na všechny těšíme.

14.8.2018 bohužel jsem se dnes rozloučila se samečkem Nolčovem,onemocněl zápalem plic a i přes veškerou veterinární péči nepřežil :-( .moc mě to mrzí,protože to byl nádherný a nadějný samec.měla jsem v plánu s ním nakrýt své dvě černobílé texelky.škoda ho,velká škoda :-(

 

10.8.2018 máme první peruánčata :-) .Dnes porodila své první miminka Snowball .máme tři samečky peruánců v barvě Himalaya černá.

 

1.8.2018 máme v chovu nového merino samce,krémového Typika de Grande a vrátila se nám do chovu naše červená sheltie Isys Ithuriel by Annie.

11.6.2018 máme nové morčátka do chovu,do chovu texelů přicestoval ze Slovenska krásný sameček texela Nolčovo z CHS Micky,do chovu peruánských himalayi přicestovaly dvě samičky a to černá alpaka Victory a Himalaya černá lunkarya peruánec Xena,oběma holčičkám i samečkovi se daří dobře.

moc se mi líbí na výstavách skinny morčátka,pořídili jsme si proto krásný páreček z CHS parakas,přivezli jsme si černou skinny samičku Venezuelu a aguti oranžového samečka Woxe.jsou oba roztomilí.

10.6.2018 bohužel jsem dnes večer našla mrtvou Valašku,je mi to líto a bohužel se zatím můj sen na saténové texelky posunul do dáli :-(

22.5.2018 bohužel uhynulo poslední miminko z vrhu N,malá samička,kterou jsme ručně krmili.Bohužel ji napadla její vlastní matka valaška a holčička to nepřežila :-(.tak je celý vrh Valašky mrtvý...nevím zdali se to bude opakovat.valaška dostane ještě jednu šanci na miminka a pokud se to bude opakovat tak bude vyřazena z chovu.Pro jistotu s ní budou nakryty i dvě další samičky aby případně pomohly s odchovem miminek.

taktéž 21.5.2018 najednou uhynula merinka Xantypa :-(

19.5.2018 jsme se zúčastnili VI.Cavy Spring v Bánské Bystrici,vezli jsme vystavovat 5 morčat-Zera-One,Snowball,Chessie,Louise a Ganymeda.Toto byla už poslední výstava Ganymeda,už je na něm vidět věk,tak mu zkrátíme srst a bude si už jen užívat se samičkama v chovu.Louise bodoval má 2 CAC a 2.místo jako dlouhosrstý adult.Malý zero musí ještě dorůst,byl ale úspěšně zaregistrován.Snowball získala 2 CAC a 1.místo jako peruánec.Byla jí vytknutá světlá kresba,proto zatím není registrovaná.A Chessie ta získala také 2 CAC a stala se 2.nejlepším merinem a 2.nejlepším dlouhosrstým juniorem.

po výstavě šli samičky Chessie a Snowball k nakrytí,Snow je s Pestem a Chessie s Louisem 

12.5.2018 bohužel Valaška se o své miminka vůbec nestará,10.5 uhynul největší sameček z jejího vrhu Niklaus,myslím že byl přilehnutý.zbývající dvě miminka nepřibírala a hubla,tak jsme začli krmit uměle.Dnes 12.5 uhynul i druhý sameček Niberius.Z celého vrhu N tak zůstala nejmenší samička Nessie,která zhubla až na 50g ,ale zatím dál nehubne a hezký jí náhradní mléko.snad začne přibývat a zachráníme aspon ji.

Sameček z vrhu M Magniffico na umělé stravě krásně prospívá,už má 93g a je velmi čilý.

8.5.2018 dnes nám porodila Valaška krásná texlí trojčátka.škoda že se neprotlačil satén který má matka a otec je nositel SG ale snad se to povede příště.všechna miminka mají SG tudíž.Samička vše krásně zvládla sama a porod byl bezproblémový.

miminka z vrhu M krásně rostou ,jediný sameček Magniffico nepije od samičky takje ručně krmen od nás umělou stravou tak snad to vše zvládne.

28.4.2018 konečně se nám smůla prolomila a dnes se narodil naprosto bez komplikací vrh M,máme 3 texlí miminka.

 

3.4.2018 drží se nás smůla...dnes uhynula druhá březí samička Daenerys derdekea by Annie-toto byl zásah přímo do mého srdce :-( ...zbylé dvě březí samičky se přesunuly do karantény a mají nepřetržitý preventivní dohled.

31.3.2018 přišla jsem o výstavní březí samici...dva týdny před porodem mi dnes ráno uhynula Bobulka Cornelia Cavia,umřela i s miminky v bříšku na toxémii.:-(  

26.3.2018 máme dva nové samečky peruánce....himalaya cerná a cerný peruánec...oba dva budou do okrajového chovu himalaya 

 

26.2.2018 Naše Snowball dostane ženicha...v březnu k nám přicestuje peruánský Himalaya samec Pesto Wolf & gang Cavies ,foto půjčeno z dosavadní stanice kde sameček je : CHS Katie's 

15.2.2018 morčátka se dočkala rozšířeného bydlení,do května projde rekonstrukcí i první morčatárna ,momentálně bydlí morčátka takto :-) 

14.2.2018 máme valentýnské miminka!!První krátkosrsté miminka u nás a asi i poslední :-),krátkosrstým se věnovat nebudeme nakonec ....

Svoje první miminka porodila India

13.2.2018-dneska k nám docestovaly dvě samičky ze Slovenska,texelka Amatis a saténová texelka Valaška.

1.2.2018 první vyježděný titul CZCH 

23.1.2017 miminka z vrhu K - Kamali a King dnes odcestovali do nového domova:-) .

Vypadá to že texelky bobulka a Daenerys zabřezly později než jsem myslela.váha pomalu roste,bříško jemně taky.Pokud jsou březí očekávám 1-2 miminka pouze.

 

20.1.2018 nám náhle uhynul náš chovný merino sameček Indigo Diamond Cavies...bude nám moc chybět :-( 

 

1.1.2018  

bilance roku 2017 pro mou CHS morčat :
rok 2017 jsme se zaměřili hlavně na výstavy a vlastní odchovy.Stanovili jsme si nějaký chovný cíl,kterou cestou se v chovu vydat a dle toho proběhla migrace morčátek u nás.v roce 2017 se v naší CHS narodilo 11 vrhů.Z těchto vrhů se narodilo celkem 26 živých miminek,3 miminka se narodila mrtvá.Narodilo se nám 12 samečků a 14 samiček.v rozdělení plemen je bilance taková:narodilo se nám 12 shleltii,7 coronetů,4 texelové,2 merina,jedno miminko nestandartní a jedno v saténu.Naše odchovy začaly opouštět i Českou republiku-jedno naše morčátko je v CHS na Slovensku a jedno je v CHS v Rusku.ostatní miminka našly nové domovy.u nás zůstala pouze jedna texelka Daenerys Derdekea by Annie.
V roce 2017 jsme se zúčastnili celkem 5 výstav,z toho 3 v ČR a 2 na Slovensku.poprvé jsme tak vyjeli s morčátky do jiné země a letos se tam rádi podíváme znovu 
:-) .Z výstav jsme si dovezli celkem 19 CAC ,Ganymede má splněny podmínky pro udělení CZCH titulu a už má o něj zažádáno,ostatní tituly dojezdíme na jaře letošního roku.celkem jsme na výstavách získali 12.různých ocenění:
1.texel junior+adult
2.texel junior+adult

2.adult dlouhosrstý
3.texel

1.dlouhosrsté baby
3.dlouhosrstý adult
2.texel
1.dlouhosrstý adult
2.texel
3.dlouhosrstý adult
2.merino
2.mazlík
rok 2017 byl pro nás krásný a těšíme se co přinese rok nadcházející <3

24.12.2017 Máme vánoční miminka...

Ježíška nám nadělila Polárka.porodila dvě krásné miminka-viz vrh K

 

3.12.2017

máme březí samičky,miminka čeká Polárka a pravděpodobně i Bobulka a Daenerys.více info v plánovaných odchovech.

 

 

2.12.2017 jsme se zúčastnili 10.výstavy morčat v Olomouci,výstava byla krásná.Tentokrát jsem vezla ganymeda,Indiga a Chessie ,výstavní texelky ,které jezdily na výstavy jsou momentálně na krytí tak jeli jiní :-).I tak se umístili krásně:Ganymede získal svůj poslední CAC který mu chyběl k CZCH titulu,Indigo si vyjel svůj první CAC+ 2. merino a maličká Chessie získala 2.místo v mazlících.zároveň Chessie a Indigo byli zaregistrovaní :-) pár foteček z výstavy:

zároveň jsme se na výstavě setkali se synem Ganymeda,který se narodil samičce v CHS Seni Will,která u nás byla na krytí...narodil se jim jedináček,sameček Dafmann.Tak jsme udělali společnou fotku Ganymeda se synem :-) 

 

5.11.2017 nás potkala opět smutná událost.Nečekaně uhynula mladá merinka Chance :-(.poslali jsme ji k pitvě a výsledky ukázaly že uhynula na zánět žaludku :-(

 

21.10.2017 výstava v Brně dopadla velmi dobře odvezli jsme si nějaké CAC + i nějaké ocenění : Ganymede získal 1. dlouhosrstý adult,Daenerys získala 2.BOB texel a Bobulka získala 3. dlouhosrstý adult.

 

18.10.2017 chystáme se na víkendovou výstavu v Brně.pojede klasicky Ganymede,který už má splněny podmínky pro SKCH ale pokud dostane jeste CAC v české republice budeme raději žádat o titul CZCH,tak uvidíme.Bobulka a Daenerys pojedou také a pokud ony získají CAC tak budeme taky moci žádat o titul CHCH u Bobulky a SKCH-J u Daenerys.Poprvé pojede na výstavu i meriňáček Indigo,uvidíme jak se bude líbit posuzovatelům jeho poměr,nejsem si jím jistá,možná bude hraniční...tak uvidíme.Plánuji tam nechat Indiga i registrovat.

Z výstavy si domu dovezeme dvě samičky merinek z CHS od Špáči-Chance a Chassie-viz obrázek :-) 

-merinky budou základem rozšíření chovu o plemeno merino.jedna bude připuštěna později s meriňákem indigem a druhá s Ganymedem.

Z výstavy si také dovezu domů jednoho samečka,který bude u nás zvláštností ... a to protože není dlouhosrstý,ale je to krátkosrsté plemeno US teddy-samec Zaid Cavia Ania-viz obrázek 

Moc se mi tyto morčátka líbí a ráda bych měla jeden jediná chovný pár těchto morčátek.Ještě se budu koukat po vhodné samičce k němu.

 

13.9.2017 -máme nové miminko!!!.v pondělí 11.9 porodila své první miminka  Kiki Galathilion,bohužel mimča byly větší tak jedno se narodilo mrtvé,ale druhé se má čile k světu,je to texel sameček a bude asi k prodeji-více viz vrh J.

 

Jinak se chystáme na celostátní výstavu morčat ve Slovenském badíně.Pojedou:Daenerys,Bobulka,Ganymede,poprvé i Luise a z hecu beru sebou malou Isys a uvidíme jak si povede.má teprve 6 týdnů ale úžasnou váhu a stavbu...jen je světlejší tak uvidíme...

 

4.8.2017 se narodil vrh I s PP,Porod byl težký a dvě miminka se narodila mrtvá a jedno živé.Jsem ráda že Polárka je vpořádku.

 

17.7.2017 nás potkala první smutná událost.navždy odešel CZCH CZICH Xixao Indian Way...přicestoval k nám před pouhými 9.dny,ještě byl v karanténě,po cestě měl jeden den trávicí potíže ,které překonal a byl dobrý a dnes jsem viděla že najednou leží nějak divně na boku ,hned jsem ho vzala a než jsme stačili jakkoliv zareagovat tak zemřel,měla jsem s ním velké plány ale bohužel jeho potomků se už nedočkám :-(  ::-

 

8.7.2017 dnes jsme si přivezli chovného samce do plemene merino.bude velkým přínosem k získání miminek plemene merino.

 

-v sekci "odchovy" jsem zveřejnila plány krytí do konce roku 2017 :-) 

 

18.6.2017 dnes se morčátka fotili a mají tak své nové fotky v sekcích naše morčata .Taky můžu potvrdit březost Polárky,ke které přeskočil neplánovaně Ganymede a podařilo se mu ji nakrýt...miminka čekáme tedy v srpnu a pak bude mít Poly větší mateřskou pauzu

 

13.5.2017 zůčastnili jsme se 5.Cavy Show v Bánské Bystrici ,poprvé jsme jeli na zahraniční výstavu.vedli jsme si dobře.Vystavoval se Apollo,Bobulka,Ganymede,Daenerys a Dakota.Dovezli jsme si domů 6xCAC a Bobulka získala 2.BOB dlouhosrstý adult a Daenerys získala 3.BOG texel a 1:BOB dlouhosrsté baby :-) .pro nás to byla jedna z nejvydařenějších výstav.

více info v sekci výstavy-naše úspěchy 

 

z výstavy jsme si dovezli jako posilu do chovu černobílého texel samce z CHS Hairy Monster a černobílou texel samičku z CHS Galathilion 

 

21.4.2017 máme miminka :-) ... dneska porodila své první miminka naše Polárka  máme 4 mrňousky,více v sekci "vrh CH"

 

15.4.2017 netrpělivě čekám až porodí svoje první miminka Polárka Nickola.....očekávám miminka v bile a lila barve,prevahu kudrlinek-texelky i merinka

 

25.3.2017  včera jsme se zúčastnili výstavy v Rychnově nad Kněžnou ,vystavovat jsme vezli 4 morčata:Harmoni Pey,Ganymeda ,Bobulku a Apolla.

Myslím že jsme si vedli moc dobře...
Ganymede z Nikity získal 2x CAC,1.nejlepší texel junior+adult <3 
Bobulka Cornelia Cavia si vedla také výborně,zístala 1xCAC,a získala místo 2.nejlepší texel junior+adult,také byla zaregistrována
Apollo Auriel by Annie-získal 1xCAC a byl zaregistrovaný.také jsme si u něj ujasnili barvu a Apollo není béžový ale krásný lila 
Harmoni Pey nezískala CAC ani umístění,miminka se jí podepsali na srsti a ta ji ještě nestihla dorůst,takže příště to bude lepší :-) 
 
Na výstavě jsme předali zpět do původního domova CHS Norma z Rumburka  Channel Lady a Chiquitku Qween,pokračuje tímto náše přeorientace na tmavé barvy.tak ve své domovské CHS najdou využití a jsem ráda že se vrací "domů" odkud k nám přišly :-) 
 
Na výstavě odešla do nového domova také maličká samička černobílá sheltie Elyssa Edme by Annie :-) 
 
Celkově se nám výstava líbila.poznali jsme osobně zase další milé osoby :-) a těším se na další výstavy :-)
 
 

18.3.2017 náš chov dostane posilu a to červeno-bílého texel samečka z CHS Budulínek,sameček je po obou rodičích z CHS Cornelia cavia,takže jsem na něj velmi zvědavá,odtud máme Bobulku a ta má nádhernou srst a kudrnky.Sameček bude primárně do páru s našími texely Dakotou a Daynerys.

3.3.2017 postupně odcházejí miminka do nových domovů a my se začínáme chystat na naši první letošní výstavu.25.3 v Rychnově nad Kněžnou 

 

12.2.2017 tak konečně porodila i poslední samička :-).Chiquitka má jedináčka s úžasnou váhou 125g :-)...více info vrh H

 

10.2.2017 dneska se narodily první miminka Amelii z Litovelských Luhů.více v sekci vrh G.

 

7.2.2016 dneska v noci porodila Chanel lady NMzR své první miminka.jsme překvapeni krásnýma barvama a také máme miminko v saténu :-)...více vrh F

 

3.2.2017 ...přišel čas na to aby jsme se zamysleli jakým směrem budu svou CHS vést.Před rokem když jsem s chovem morčátek začínala jsem ještě pořádně nevěděla jakým směrem se bude můj chov ubírat...řekla jsem si,že zkusím více možností a uvidím co mě osloví nejvíce.Dnes už to tedy vím.Svůj chov zaměřím na černobílé,červenobíle a trikolorní kudrnaté morčátka.okrajově si nechám pár sheltii v tmavých barvách.Jako jediný světlý pár zůstane u nás doma synova polárka,která je jeho mazlíček a bude v páru s béžovým texelem Apollem.Jinak všechny světlé morčátka rozmístím k jiným chovatelům.Dneska jsem takto zavezla stříbrného Damiána a čokoládového Giovanniho do Rožnova pod Radhoštěm aby znovu začli chov u jednoho milého mladíka :-)....Budou se mít u něj dobře ,ale bylo to pro mě těžké...zvláště předat Govanniho....ale nemůžu si hold nechat všechny morčíky,které bych chtěla.....postupně budu nabízet i světlé samičky...holky z CHS Norma z Rumburka se tam pravděpodobně vrátí a posílí domácí chov ve své domovské CHS :-) ...

 

3.2.2017 dneska ráno porodila Harmoni Pey svoje první miminka :-).mame tři sheltie-vrh E :-)

 

2.2.2017 narodil se vrh D :-),hrdou maminkou se stala Bobulka Cornelia Cavia ,mame dvě krásne texličky ,které obě zůstavají u nás .

 

24.1.2017 máme vrh C ,porodila Ulriel z Přerovské louky

 

.18.1.2017 mame miminka :-) ,Nirvanna porodila trojčátka,koukněte do sekce odchovy 2017 a vrh B 

1.1.1.2017 s napětím očekávám vrh B od Nirvanny z Přerovské louky ,otcem miminek je náš merino Fabricio My Dream .

 

take jsem vcera poprvé vyzkoušela kosmetiku na koupání od firmy Cowboy Magic a zatím jsem nadšená :-) .

 

24.12.2016 přejeme všem krásné vánoce.

dneska odcestovali do nových domovů miminka z vrhu A:Augustus,Archimedes a Archibald.Malý Apollo zůstává v naší CHS 

 

19.12.2016 "Áčka" krásně rostou,za chvíli dosáhnou váhy 250g a už se pomalu chystají do nových rodin.

Zjistila jsem ,že máme moc samečku,musím proto zredukovat samečky,protože si nechám miminko samečka.Rozhodla jsem se uvolnit k prodeji coroneta dariuse-více v prodeji ...

 

15.12.2016 dneska jsem oddělila od samečků některé samičky a uvidíme zda se zadařilo a budou březí :-) 

 

27.11.2016 máme první vrh :-)

dnes ve 2:30 rano Channelka porodila 4 krásná miminka.všichni jsou to kluci.třikrát merino a jednou texel.na fotky se můžete podívat v sekci odchovy :-)

 

21.11.2016 s napětím čekám na náš první vrh od Channelky a Fabricia,miminka by se měly narodit během týdne snad.....

Krytí Amelie se pravděpodobně nezdařilo....nebo to možná dobře maskuje,každopádně ji dám ještě cca dva týdny čas a pokud se nic nezmění půjde zase za Giovannim :-)

 

12.11.2016 netrpělivě čekám na první vrh.Pravděpodobně do 14 dní porodí Chanelka.

 

5.11.2016 dneska dorazili do chovu dva samecci z CHS Luna Darius Da Vinci Luna-coronet stribrna aguti a Damian Cornelius Luna sheltie stribrna aguti s bilou.Oba dva klidu zatím bydlí s Giovannim,tomu jiní samečkové nevadí :-)

 

29.10.2016 jsme se zúčastnili DUO výstavy morčat v Horní Moštěnici.Výstava se mi hodně líbila,byla přehledná,dobře zorganizovaná,žádný shon atd...vezli jsme 4 morčata Ganymeda,Chiquitku,Chanel,Harmoni.posuzovaly A.Prikrtová a M.Spychala-Komorowská,nase morčátka si vedla dobře,na to že to byla naše první výstava ve standartu A.Chanel 1x CAC,Harmoni 2x CAC,Chiquitka 1xCAC + 3.sheltie baby,Ganymede se neumístil.

Na Výstavě jsme okoukli i otce našeho Ganymeda  užasného Idomeneuse z Nikity a Ganymedovu sestru Galateilu z Nikity oba dva jsou nádherní :-).Moc hezky jsem si povykládala s p.Alenkou z CHs Nikita a poznala p. Hanku z CHS Lawanga :-) moc ráda je příště potkám znovu .Celkově hodnotím výstavu kladně.Dovezli jsme si domů dvě plánované samičky z Přerovské louky-Nirvannu a Ulriel a neplánovaně i bílou coronetku Polárku z CHs Nickola,kterou si tam vyhlídl můj 9letý syn a nedal jinak a coronetka jela s námi domů :-) .Všechny čtyři vystavované morčíky jsem nechala i registrovat.

 

 

27.10.2016 naše morčátka dostaly nové bydlení.Za pomocí mého úžasného manžela a dětí jsme vlastními silami postavili toho krásné bydlení pro morčátka z naší CHS.Konečně bydlí na úrovni.jelikož chovám morčátka v bytě,chtěla jsem abych jejich bydlení bylo na jednom místě,aby nezabralo moc místa,aby bylo krásne a zapadlo do interiéru a hlavně aby bylo variabilní.Společnými silami jsme navrhli bydlení,které jsme si od první desky po poslední hřebík postavili doma sami.Bydlení se dá přepážit na 12 samostatných a každá přepážka se dá vytáhnout a udělat minimálně 4 velké prostory o rozměru  pro skupinky morčatek.líbí se mi ta možnost využít velikosti ubikací podle toho jak právě potřebuji,zda li mít těhotnou samičku pred porodem samostatně,nebo pár ve dvojitém rozložení nebo skupinku v trojitém...:-).Kazdá část má své jesličky,domeček,nebo pozorovací patro....vepředu máme konečně průhledné plexisklo takže na morčíky krásně vidíme.

 

 

2.10.2016 moje starší dcera mi dala dárek...domluvila mi focení morčátek u své kamarádky fotografky :-).....jaké krásné fotečky vznikly se můžete podívat do sekce "naše morčata" a tam u každý morčík má svoji novou aktuální fotečku :-)...moc dcerce děkuji,udělala mi tím velkou radost :-)

 

26.9.2016 pravděpodobně máme březí samičku Amelii,miminka čekám na konci listopadu :-)

-dále plánujeme výstavu,pečujeme o morčátka :-)....pár foteček jak nám rostou morčátka...

...tady Bobulka s naší Aničkou :-)

...tady Harmoni Pey

tady Chanel Lady

tady Chiquitka Qween

tady Giovanni My Dream

tady Fabricio po koupeli 

tady seznámení Ganymeda s Bobulkou 

moje baby sheltie holčičky 

...nekdy uvažuju nad tim co ty morčátka vymyslí...tady Harmoni Pey si lenoší v seníku....

 

25.9.2016 máme novou samičku do chovu.Přijela primárně do páru s Ganymedem .je to krásná červeno bílá texelka Bobulka Cornelia Cavia 

 

14.9.2016 v sobotu přicestuje až ze Slovenska texel samička,která bude tvořit pár s Ganymedem :-) 

Bobulka Cornelia Cavia -texel,červená-bílá 

děkuji CHS Mickey za možnost půjčit si foto :-) 

6.9.2016 dnes jsem měla konečně čas nafotit si nově přivezené morčátka :-).Tímto se navršil můj základ 10 morčátek do chovu.

 

3.9.2016 jsme se zůčastnili naší první výstavy.Jeli jsme na 16.výstavu morčat do Loun,cesta byla náročná 480km tam a 480km zpět....celých 10 hodin za volantem.Výstava byla pro nás hodně poučná.Jela jsem si tam hlavně vyzvednou tři samičky z CHS NMzR a po cestě zpět jsem měla domluvený odběr samečka v CHS Nikita .Taky mě hodně zajímalo jak to na výstavě chodí,co a jak se dělá...priostě nasbírat nějaké zkušenosti což se povedlo :-).Jako bonus nám Amelie vyhrála 3.místo v mazlících s 99 body,stejné bodové ohodnocení měl i Giovanni,ale v rozstřelu vyhrála nad ním Amelie:-).Fabricio se umístil za nimi s 98,5 body :-).

 

12.8.2016-byla mi nabídnuta ke koupi i sestra Chiquitky z CHS Norma Z Rumburka,tak ji vezmeme taky-Chanel lady NMzR s PP-shelktie v barvě buff :-)

 

11.8.2016-budeme mít posilu do chovu,krásného texel samečka Ganymede Z Nikity 

 

7.8.2016 -čeká nás první výstava!!!

3.9.2016 se Giovanni a Fabricio budou poprvé účastnit 16.výstavy ušlechtilých morčat v Lounech ,ve standartu C-nemáme předpisovou barvu.ale i tak to bude velký zážitek a zkušenosti.Na výstavě proběhne i registrace obou morčátek :-) 

 

 

24.7.2016 se v chovatelské stanici v Norma z Rumburka narodila další samička ,která poputuje k nám...krásná krémová sheltie Chiquitka Qween NMzR - foto vypujčeno ze stránek chovatelské stanice NMzR :-) už se na ni moc těšíme.

 

13.7.2016- v chovatelské stanici Norma z Rumburka se 10.7.2016 narodil krásný vrh morčátek z kterého máme rezervovanou samičku Harmoni Pey :-) ,moc krásná sheltinka :-) .

 

26.6.2016 jsme si privezli z chovatelske stanice Z Litovelských Luhů dve coronet samicky Amelii a Anabelle ,cesta byla narocna z duvodu tropických teplot,ale obě samičky ji krásně zvládly a postupně se u nás zabydlují :-) 

 

 

 

11.6.2016 naše morčátka dostala nové bydlení,kde je dostatek místa i pro samičky na které čekáme :-) 

 

 

25.5.2016 -máme předběžnou rezervaci na 2 samičky z chovatelské stanice NorMa z Rumburka ,jednu pro našeho Fabricia a jednu pro Giovanniho :-) tak jsem zvědavá jaké samičky se narodí...  http://norma-z-rumburka.webnode.cz/planovane-odchovy/

 

25.5.2016 taky jsme převážili a přefotili nase samečky Giovanniho a Fabricia,ve 2.měsících váží krásných 560g a 550g 

 

 

25.5.2016 vime,že naše dvě samičky ,které nám krásně rostou v chovatelské stanici Z Litovelských Luhů se budou jmenovat podle našeho přání Amelie a Anabelle ,tak uvidíme která dostane které jméno od paní chovatelky kristýny :-) .holčičky nám krásně rostou a už se na ně moc těšíme 

 

 

 

20.5.2016-k našemu čokoládovému Giovannimu  máme vybrané dvě samičky do chovu.Jsou to krásné coronetky z  CHS Z Litovelských Luhů,čekáme jen až povyrostou a my si je budeme moci dovést domů.

-Dnes jsme také obdrželi registraci v CSCH ZO ,a založili jsme si naší chovatelskou stanici.


TOPlist